Cena Bitcoin do 318 500 USD do października 2021 r. Zgodnie z tym modelem

Posted on : by : admin

Co ciekawe, ta wysoce optymistyczna prognoza odpowiada znanemu modelowi BTC stock-to-flow.

BTC do ponad 300.000 dolarów?
Prognozy cen Bitcoinów są jednymi z najczęściej dyskutowanych wątków w i poza społecznością kryptokurrency. Takie prognozy wahają się od zbyt niekorzystnych, takich jak Jim Rogers, który widzi, że aktywa zmierzają do zera, do niektórych brzmiących nieco zbyt daleko, w których BTC osiąga globalny status rezerw, a jego całkowity limit rynkowy idzie do „10s bilionów dolarów“.

Inna optymistyczna prognoza opublikowana przez Carla Erica Martina, osobę stojącą za popularnym kanałem YouTube The Moon, przenosi Bitcoina na terytorium o sześciocyfrowych cenach. Opiera się ona na historii, badając bieg byków w 2017 roku, który rozpoczął się w IV kwartale 2016 roku.

W tym czasie BTC notował nieco poniżej 600 dolarów. Szybko przyśpieszył do parabolicznego wzrostu cen pod koniec 2017 r., a wartość tego aktywa jest zawsze wysoka i wynosi prawie 20.000 dolarów. Oznacza to ogromny wzrost o ponad 3.300% w ciągu nieco ponad roku.

Tobie też może się to spodobać:

Tone Vays: Bitcoin Trader Bottomed, Will Be Surprised To See It Under $6,000
Po spadku do 1200 dolarów, Bitcoin Will Skyrocket do 333 000 000 dolarów: założyciel Silk Road’s Powtarza swoją prognozę BTC.
Novogratz: Bitcoin Cena osiągnąć 20.000 dolarów jak Fed drukuje i kupuje zbyt wiele dolarów
Teraz, Bitcoin wisi około $9,200. Jeśli ten imponujący wzrost o 3.300% ma się powtórzyć w tych samych ramach czasowych, BTC do października 2021 r. pojedzie na dziką jazdę do prawie 318.500 dolarów.

„Cena się nie powtarza, ale rymuje się. – To słynne powiedzenie jest bardzo istotne dla tego wykresu. Nie wydaje mi się, aby Bitcoin znalazł się na szczycie dokładnie 318.000 dolarów, ale wierzę, że jest to dobre oszacowanie tego, co będzie możliwe w ciągu najbliższych kilku lat.

Bitcoin wygląda bardzo byczo na koniec roku i myślę, że mamy duże szanse na przełamanie 20.000 dolarów do grudnia tego roku.“ – The Moon powiedział CryptoPotato.

S2FX w grze?

Chociaż osiągnięcie 300 tys. dolarów w ciągu roku brzmi jak trudne wyzwanie dla Bitcoin’a, tak wysoka liczba pojawiła się wcześniej w popularnym modelu. Unowocześniając oryginalny współczynnik zapasów do przepływu, który analizuje istniejące rezerwy (akcje) BTC oraz roczną podaż (przepływ) aktywów, popularny analityk stworzył model cross-asset (S2FX).

Nowy model zawiera kilka narracji, które zmieniły się dla Bitcoin od czasu jego wprowadzenia w 2009 roku. Obejmują one okres od początkowej fazy „dowodu słuszności koncepcji“ zapisanej w białej księdze, następnie etap „płatności“, „e-złota“ – po porównaniu z metalem szlachetnym, oraz „aktywów finansowych“ po tym, jak BTC otrzymała jasność prawną w niektórych krajach i przekroczyła 1B dolarów transakcji dziennie.

Formuła S2FX przyjmuje kapitalizację rynkową Bitcoin do 5,5 biliona dolarów, czyli około 288 000 dolarów na monetę. Zgodnie z tą prognozą, ta ogromna cena powinna pojawić się do 2024 r. – roku kolejnego zmniejszenia o połowę.